از دامن زن مرد به معراج رود...

بسم رب المهدی (عح)

 

این تفکر از غرب آمد.

زن را از خانواده بیرون آوردند و به او گفتند برای اینکه به جامعه ات کمک کنی باید بیرون باشی,غافل از این که زن داخل خانه بیش ترین خدمت را به اجتماع می کند,زن در داخل خانه هم پرستار است,هم معلم,هم...

بچه اش را از او گرفتند و به او گفتند تو حق داری آزاد زندگی کنی.امروزه زنان کار می کنند و بچه شان را خانه ی همسایه یا مادربزرگ یا مهدکودک می گذارند ولی بچه مادر می خواهد,مادر باید بچه را تربیت کند نه همسایه یا جامعه ی فاسد و ...

یا بچه هایی که پا به پای مادرشان سر کار می روند چه گناهی کرده اند که باید صبح زود از خواب بیدار شوند چه گناهی کردند که از صبح تا ظهر را بدون هم بازی و بی کار بیرون از خانه می گذرانند.

حجاب زن را از او گرفتند و آرامش جامعه و آرامش خود زن و عفت و حیای او را گرفتند.

می گویند چرا در خانواده زن از مرد تبعیت کند و زن فرمانبردار باشد در صورتی که خداوند در وجود مرد جلال قرار داده و او به این کار نیاز دارد و در وجود زن لطافت و احساسات زیاد و در نتیجه ی آن نیاز به داشتن یک تکیه گاه را قرار داد که غرب با این کار و به اسم مساوات زن و مرد زن و مرد تکیه گاهش را از او گرفت.

و این افکار با اهداف مختلف و به خاطر زیر سلطه بردن افرادی ساده و بی بصیرت و بعضا به خاطر نادانی یک سری افراد غرب زده  یا به وسیله ی افرادی سود جو که هدفشان داشتن  کارگری کم خرج است پراکنده شد.

خداوند مرد را موظف کرده که خرج خانواده اش را تامین کند و این وظیفه را به زن نداده.شما فرض کنید یک خواهر متاهل و یک برادر متاهل دارید و در جامعه فقط یک شغل هست و یکی از این ها باید کار کند شما ترجیح می دهید کدام یک از این دو این کار را داشته باشد؟

مسلما اگر درست فکر کنید می گویید برادر چون او وظیفه ی تامین مخارج خانه اش را دارد.

پس یکی از این موارد هم همین است که فرصت شغلی را از خیلی افراد گرفته می شود و آقایون که سرپرست های خانوار محسوب می شوند بی کار می مانند.

کمی با خود فکر کنیم,آیا کارمند بانک یا یک فروشگاه زنجیره ای بیش تر به جامعه خدمت می کند یا مادر وظیفه شناس و یک همسری که به خوبی به همسر خود رسیدگی می کند؟

 

پیامبر اکرم وقتی داشتند وظایف را تقسیم می کردند کارهای بیرون را به امام علی و کارهای درون منزل را به حضرت فاطمه دادند و حضرت فرمودند که من خوشحال شدم که پیامبر کارهای خانه را به من دادند که من با مردها سر و کار نداشته باشم.که متاسفانه بی توجهی افراد به این مساله ی مهم باعث شده که امروزه پرده ی حیا و عفت بین خانمها و آقایان مجرد و حتی متاهل پاره شده و باعث یک سری مشکلات و تنش های رفتاری در خانواده ها و حتی در موارد زیادی منجر به سست شدن بنیان خانواده ها وطلاق گردیده است.

با خود فکر کنیم و صادق باشیم , آیا حضور زن در اجتماع به نفع افراد جامعه است؟

/ 4 نظر / 53 بازدید
فاطمه

سلام دوست خوبم من با این حرف که نباید اصرار داشت به حضور مستقیم زن در اجتماع با اون غلظتی که در غرب هست موافقم اما الان به نظر من حضور نسبی زن در اجتماع تا یه حدی نیازه که زن در جریان مسائل باشه روابط اجتماعی داشتن در بحث تربیت فرزند هم تاثیر به سزایی داره به نظرم که البته باید مدیریت شده باشه و یه بحث دیگه اینکه الان وضعیت اقتصادی انقدر فشار داره رو زندگی ها که بعضا مجبورن برای گذران زندگیشون زن هم کار کنه از نظر کلی با حرفت موافقم اما به نظرم نباید اینطور هم گفت که زن مطلقا در خانه حضور داشته باشه و اینطور که من فهمیدم شما هم همین بوده منظورت ممنون از نوشته ات

فاطمه

تو جامعه کم نیستن کار های مختص خانوم ها که هیچ صلب فرصت شغلی ای هم برای مردا ایجاد نمی کنه من میگم نباید هم به طور کلی نفی کرد این قضیه رو زیاده کار هایی که فقط از عهده یه خانوم بر بیاد یا بیشتر مناسب یه خانوم باشه مثلا دبیری در یه مدرسه دخترانه یا شغل هایی که خانوم ها توش تبحر بیشتری دارن مثل خیاطی یا آشپزی

یاس

دوستان خوبم با کلیت مطلب موافقم ولی معتقدم سبک بیان باید تلطیف شود.

یاس

گذاشتن این متن ها در وبلاگ برای تاثیر گذاری بر مخاطب و گرفتن عکس العمل مثبت است . برای رسیدن به این هدف باید از شیوه های تربیتی کمک گرفت وگرنه فقط تخلیه احساسات است و دیگر هیچ . حالا هدف شما چیه ؟ تاثیر گذاری یا تخلیه احساسی ؟