نامه ای از محبوب

بسم رب المهدی (عج)

قبلترها وقتی هنوز خیلی از عربی چیزی سر در نمیاوردم همیشه برام سخت بود که برم و قرآن بخونم اونم درحالی که هیچی ازش متوجه نمیشم .

برام سوال بود که آخه وقتی نه میتونم درست بخونم و نه چیزی ازش میفهمم چرا باید قرآن بخونم ؟ اصلا چرا فقط ترجمه رو نخونم مگه مهم مطلب نیست ؟ خب زبان عربی یا فارسیش چه فرقی داره؟

این مسئله همیشه برام سوال بود تا اینکه یه بارکه داشتم کاغذا و پوسترهای تو کمدم رو مرتب میکردم به یه کاغذی بر خوردم که توش یکی از صحبت های امام خمینی (ره) رو درباره قرآن نوشته بود . توصیه ی امام به فرزندشون جهت قرائت قرآن :

"فرزندم ! با قران این بزرگ کتاب معرفت آشنا شو ، اگر چه با قرائت آن ، و راهی از ان به سوی محبوب باز کن و تصور نکن که قرائت بدون معرفت اثری ندارد که این وسوسه شیطان است.

آخر این کتاب از طرف محبوب است برای تو وبرای همه کس ؛ و نامه محبوب ، محبوب است اگر چه عاشق و محب ، مفاد ان را نداند و با این انگیزه ، حب محبوب که کمال مطلوب است به سراغت آید و شاید دستت گیرد."

یه لحظه موندم !

حس میکردم انگار خود خدا این نوشته رو فرستاده تا جواب سوال منو بده .

همین توصیه دیدم رو نسبت به قرآن و تلاوتش خیلی عوض کرد. فهمیدم درسته که قرآن رو خوب نمیفهمم ، درسته که ترجمه ی قرآن معنای همون آیات به زبان فارسیه  اما اون چه که به زبان عربی میخونم دقیقا خود خوده حرف خداست . همون خدایی که همیشه سعی میکنم به حرفش گوش بدم و او رو از خودم راضی کنم ، همون که در همه جا یار و همراهمه ، همون که محبوب منه . خودش  این نامه رو برای من فرستاده تا کم کم به سمتش برم و راهم رو به سمتش پیدا بکنم .

از اون به بعد انگیزم واسه قرآن خودندن و فهمش بیشتر شد چون دیگه به دید یه کتاب به زبان عربی ، یه زبان خارجی ، نگاه نمیکردم . برام شده بود نامه ی محبوبم و به قول شاعر:

"هر چه از دوست رسد نیکوست" 

 

توی این ماه عزیز که خدا درهای رحمت و عظمت و کرمشو به روی بزرگ و کوچیک ، گناهکار و بیگناه ، زن و مرد باز کرده و همه رو به سفره ی نعمت بیکرانش دعوت  کرده، 

 تو این ماهی که خدا با همه ی عظمتش با بنده های کوچیک و غالبا گناهکارش هم سفره شده،

چقدر خوب میشه اگه ماهم بیشتر به سراغ این نامه ی نورانی بریم و در مقابل این صد ها قدمی که محبوب به سمت ما برمیداره ما هم گامی به سمت اون نزدیک تر بشیم .

و اینکه قدم های ما باید چطور و در کدام باشه هم در همین نامه بیان شده چرا که خدا خودش گفته:

"ان هذا القرآن یهدی للذی هی اقوم"

و خدا هیچوقتِ هیچوقت خلف وعده نکرده و دروغ نگفته .


/ 2 نظر / 29 بازدید
مریم

سلام عالی بود ممنون

مهدیه

خوب بود امیدوارم روزی از پر بیننده ترین ها باشید و این حاصل نمیشود جز با کیفیت ومحتوا.[فرشته]